Підгорецький замок у Львові, с.Підгірці

Розкішний ренесансний палац, оточений фортифікаційними спорудами, – один з найкраще збережених і входить в трійку найвідоміших і найпривабливіших замків Західної України.

Його історія почалася в першій половині XVII століття, коли коронний гетьман Речі Посполитої Станіслав Конецпольський придбав старе зміцнення в невеликому містечку Підгірці та вирішив перебудувати його в ренесансному стилі. За запитом гетьмана французький архітектор Гійом де Боплан створив унікальні оборонні споруди, а італійський зодчий Андреа дель Аква – розкішний двоповерховий палац з триповерховими павільйонами.

Підгорецький замок являв собою дивне поєднання елегантного палацу з витонченими терасами і суворих бастіонів. Свого часу він входив до числа кращих палацово-замкових комплексів Європи. Незважаючи на те, що замок був добре укріплений – його захищали потужні оборонні стіни, величезні земляні вали і глибокий рів, – він іноді піддавався нападам ворогів. Однак з кожною новою реконструкцією палац ставав все краще, а його фортифікаційні споруди – міцніше.

 

Періодом розквіту для Підгорецького замку стало XVIII століття. Відомий польський військовий, який володів замковим комплексом у той час, значно перебудував і добудував його: так палац став триповерховим. Але головне – тут була зібрана унікальна колекція живописних полотен і старовинної зброї, відкритий театр і друкарня. В розкішно оздоблених залах палацу часто відбувалися бали і знатні прийоми, тут бували чимало європейських королів.

Але в XIX столітті стан справ докорінно змінився. Нові господарі майже не займалися замком, і він потихеньку занепадав, а більшість його цінностей розпродавалися. Після закінчення Другої світової війни замок був розграбований. В радянський період в будівлі палацу знаходився санаторій для хворих на туберкульоз, через що істотно було змінено його планування та інтер’єри. Масштабна реставрація замку почалася тільки в 1997 році і продовжується до цих пір. Розкішні інтер’єри палацу все ще відновлюються, а тому його зали поки недоступні для відвідування. Однак в Підгорецькому замку і без того є що подивитися.

Чарівний архітектурний ансамбль доповнюють постоялий двір, замковий костел і шикарний парк. Постоялий двір був побудований для прислуги, в ньому також перебували готель і корчма. Римсько-католицький костел Воздвиження та св. Йосипа виріс поруч з палацом в XVIII столітті, зберігся дотепер і являє собою яскравий зразок архітектури бароко. До нього веде 300-метрова липова алея. Красивий парк, навколишній палацовий комплекс, відноситься до пам’ятників садово-паркового мистецтва і є єдиним в країні парком, створеним в так званому італійському стилі. Свого часу гостей замку парк вражав чи не більше, ніж палац.

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *