Хотинська фортеця – одне із 7 чудес України. Знаходиться у старовинному м.Хотин на березі Дністра.

Хотинська фортеця – прекрасний зразок середньовічного оборонного зодчества України, один з найбільш значних пам’ятників архітектури Буковини.

Хотин – місто в Чернівецькій області, що розташоване на березі Дністра. До найближчої залізничної станції Кам’янець – Подільський – 20 км., до обласного центру Чернівці – 65км. Населення міста – 10 тис. осіб. На сьогоднішній день Хотин є одним з найважливіших культурних і туристичних центрів Буковини.

Місто має давню й багату історію, воно споконвіку було бажаним місцем для проживання. Як встановили науковці, сама назва міста – Хотин – означає «бажаний», «жаданий». В Добу Середньовіччя Хотин славився  на всю Європу своїми ринками та ярмарками.

Хотинська фортеця височіє над рікою Дністер.  Дістатись до внутрішнього замку можна було через підйомний міст, перекинутий через 6-метровий рів. Міст виконував важливу оборонну функцію: якщо ворог вдирався до однієї з веж, зверху на нього летіли стріли та списи, лилась розпечена смола, сипалось каміння. Здивовані таким «теплим» прийомом нападники, рятуючись від смерті, щодуху мчали на інший міст, де їх чекала чергова пастка: міст був намазаний жиром і під дією механічного пристрою провалювався. Ворог летів у рів, на дні якого стирчали металеві списи. Хотинська фортеця прославилася і тим, що під її стінами у 1621 році відбулась важлива битва між турками та об’єднаним козацько-польським військом. Хотинська битва 1621 року зупинила османську експансію на захід і врятувала Європу від турецького панування. Битва була виграна! Блискавичні вміння проявив український гетьман Петро Сагайдачний. Українці і поляки перемогли величезну армію (240–300 тисяч воїнів) султана Османа II. У 1673 році відбулась ще одна битва під Хотином, який на той час був турецьким, в якій король Ян ІІІ Собеський разом з об’єднаним польсько-українсько-молдавським військом розбив армію турків. Та на цьому войовнича історія Хотинського замку не завершилась, безліч кривавих битв проходили під його стінами. У 1739 році війська Російської імперії здобули Хотинську фортецю. Натхненний цією подією Михайло Ломоносов написав «Оду про взяття Хотина».

Легенди та містичні місця фортеці Трохи іншого образу, більш романтичного і навіть містичного, надає цій монументальній споруді одна з найвідоміших легенд, яка стосується великої мокрої плями на одному із фортечних мурів. Вважають, що ця пляма утворилася у місці, де замурували людину під час будівництва. За іншою версією, це сльози загиблої дівчини. Проте сучасні науковці стверджують, що таку пляму утворила оліфа.

Як доїхати:

Місто Хотин знаходиться на кордоні Хмельницької та Чернівецької областей. Відстань до обласного центру – 65 кілометрів. Зовсім поруч, за 20 кілометрів, знаходиться ще одне місто-легенда – Кам’янець-Подільський. У цьому ж місці знаходиться й найближча до Хотина залізнична станція.  Години роботи: Хотинську фортецю можуть відвідати усі охочі щодня з 9:00 до 18:00. Замок розташовується на північній околиці Хотина

Leave a Reply

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Завантаження Captcha...